Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Detekce úniku chladiva vodíkem

Detekce úniku chladiva vodíkem – odhalíme i nejdrobnější netěsnost

Doplňujete chladivo častěji než dřív? Zřejmě si našlo cestu ven. Dokonce i drobná netěsnost chladicího okruhu časem oslabí výkon autoklimatizace a její provoz se tak v důsledku prodraží, jelikož pro zachování potřebného chladicího efektu musíte chladivo doplňovat v kratších intervalech. Odhalení mírného úniku je však tvrdý oříšek a s využitím detekčních barviv zabere spoustu času. Proto provádíme také detekci vodíkem, která je rychlá, přesná, spolehlivá – a odhalí i nejdrobnější únik.

 Jak poznáte netěsnost chladicího okruhu?

Únik chladiva z autoklimatizace je v určité míře normální. Pokud však v chladicím okruhu vznikla netěsnost, obvykle mívá jeden z těchto projevů: 

  • Výkon autoklimatizace klesá náhle a skokově – zpravidla se jedná o větší netěsnost, k jejíž detekci stačí využití UV barviv.

  • Výkon se vytrácí pozvolněji, ale citelně se zkracuje interval doplnění chladiva – netěsnost může být jen drobná a její detekce vyžaduje preciznější metodu.

 

Vodík poskytne spolehlivou odpověď

Ani ta nejdrobnější netěsnost se neschová. Váš chladicí systém naplníme formátovacím plynem s příměsí vodíku. Místo úniku následně spolehlivě odhalí speciální detektor. Výhody detekce vodíkem jsou jednoznačné:

  • Drobné molekuly vodíku projdou i nejmenší netěsností – žádná prasklina se neschová.

  • Detektor reaguje výhradně na vodík – nehrozí žádný falešný poplach.

  • Formátovací plyn je šetrný k chladicímu okruhu i životnímu prostředí.

 

Ať už chcete preventivní test těsnosti autoklimatizace nebo máte podezření na drobnou netěsnost, detekce vodíkem poskytne spolehlivou odpověď.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies