Vážení zákazníci,

19.-28.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Opravy hadic a trubek autoklimatizace

Opravy hadic a trubek autoklimatizace – ušetřete za nové díly

Máte podezření na únik chladiva? Velmi pravděpodobně je na vině netěsnost vzniklá poškozením trubky nebo hadice v autoklimatizaci. Ne vždy je hned nutná výměna za nový díl. Leckdy je možné takovouto závadu opravit. Jelikož nové součásti chladicího okruhu bývají poměrně nákladné, odborně provedená oprava vám ušetří spoustu peněz. 

 

Jak poznáte poškozené hadice a trubky?

Klasickým projevem poškozených hadic a trubek je netěsnící chladicí okruh a s ním spojený únik chladiva. Ten se tradičně projevuje dvěma způsoby:

  • Chladicí výkon autoklimatizace rapidně klesne – pravděpodobně došlo ke značnému mechanickému poškození některé hadice, trubky nebo jejich lisovaného spoje. Únik chladiva je proto velmi rychlý a pokles výkonu autoklimatizace bývá skokový.

  • Autoklimatizace zdánlivě dobře funguje, ale zkracuje se interval plnění – i drobná netěsnost se v dlouhodobém horizontu prodraží, jelikož zachování výkonu autoklimatizace vyžaduje častější doplňování chladicího média.

 

Co bývá bolavé místo na trubkách a hadicích?

Chladicí okruh je dlouhodobě vystaven oděru i působení chemických látek. V případě neodborného zásahu či autohavárie ovšem může dojít ke zkrácení předpokládané životnosti. Ať už je závada způsobena dlouhodobým provozem nebo havárií, chladicí okruh tradičně trpí na tyto neduhy:

  • Póry v hadici – zub času je nemilosrdný a jestliže hadice začne propouštět, vyměníme její poškozenou část – pokud možno s využitím původních koncovek.

  • Mechanické poškození, ulomení, prodření – prodřenou hadici vyměníme; ulomenou či poškozenou trubku buď svaříme, nebo opravíme pomocí speciálních spojek.

 Jestliže máte podezření, že vám chladivo mizí, kam by nemělo, zastavte se u nás. Nejen že profesionálně detekujeme únik chladiva, ale poškozené hadice a trubky také kvalitně opravíme.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies