Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna microřemene

Prodej a výměna microřemene – aby šlapal alternátor, klima i chlazení

Koupili jste ojetý vůz? Rozhodně nic neponechejte náhodě. Nestačí kontrolovat jen rozvodový řemen. O pohon alternátoru, klimatizace, vodní pumpy a v některých případech i posilovače řízení se stará microřemen. Pokud se výrazně povolí nebo dokonce praskne, je zaděláno na problém.

 

Jak poznáte, že microřemen potřebuje kontrolu či výměnu?

Pokud jste od poslední výměny microřemene ujeli aspoň 30 000 km, je nejvyšší čas. Nejste si jistí? Zapojte smysly. Problémový microřemen totiž mnohdy poznáte pouhým okem, uchem či prstem:

  • Pohled na řemen odhalí drobné či větší praskliny začíná to nenápadně, ale jakmile na boku microřemene spatříte první drobné praskliny, zub času začal kousat a brzy bude hůř.

  • Pištivý zvuk od motoru – pokud se pod kapotou krátce po startu motoru ozývá pískání, často je to následek ztráty pnutí microřemene. Kontrola v servisu je pak dobrý nápad.

  • Materiál řemene křehne a ztrácí pružnost – jestliže má pryžová směs namále, lze to poznat i dotykem.

 

Když to rupne – jak na sebe upozorní povolený nebo prasklý microřemen?

Tradičně vyhlásí stávku vše, co ve vašem voze na microřemenu závisí – se všemi nepříjemnými následky. Obvykle o sobě prasklý microřemen dává vědět takto:

  • Klimatizace dochladí – pokud klimatizace slábne a pracuje nespolehlivě, může v tom mít prsty poškozený microřemen. Jestliže zcela selže, microřemen už nejspíš praskl.

  • Rozsvítí se kontrolka dobíjení – přestal spolu s klimatizací pracovat i alternátor? Pak je takřka jisté, že vám odešel microřemen. V takovém případě buď rychle odbočte do servisu, nebo rovnou hledejte číslo na odtahovou službu.

  • Přehřívá se motor – prasklý microřemen může vyřadit i chlazení motoru. Pokud microřemen ve vašem voze pohání i vodní pumpu a praskne, neměli byste pokračovat v jízdě, neboť hrozí, že se motor vážně poškodí.

  • Selže posilovač řízení – jestliže ve vašem voze microřemen pohání také posilovač řízení, jehož účinek slábne nebo zcela selže, chce to kontrolu microřemene.

 

Přenechte to profíkům

Široká škála typů microřemene vyžaduje, abyste zvolili řešení skutečně určené pro váš vůz. Proto je lepší přenechat výběr a opravu profíkům. Nejen s výběrem vám pomůže náš servis. Doporučíme vhodný typ a zajistíme i kvalitní výměnu. Microřemen bude mít optimální napnutí a všechny pomocné komponenty ve vašem voze opět ožijí.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies