Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 30-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Prodej a výměna rozvodového řemenene

Prodej a výměna rozvodového řemene – pozor na motor

Má váš vůz od poslední kontroly rozvodů najeto alespoň 60 000 km? Tušíte? Nevíte? Nejvyšší čas nahlédnout do servisní knížky nebo zjistit pokyny výrobce vašeho vozu, jak často doporučuje vyměnit rozvody. Pokud totiž nedodržíte doporučení, necháte rozvodový řemen prasknout a následkem toho dojde k poškození motoru, můžete přijít o nárok na záruční plnění.

 

Proč je nutné měnit rozvodový řemen?

Jako všechny části vozu i rozvodový řemen postupně stárne. Je napnutý na ozubených rozvodových kolech. Dlouhodobě tak zakouší neúprosné tření a dření. Únava materiálu ovšem může pramenit i z kontaktu s olejem či vytékajícím palivem. Podstatné je vyměnit rozvodový řemen dřív, než zcela praskne. Je ale vhodné předejít i stavu, kdy řemen již prokluzuje či nedoléhá. Jakmile totiž praskne, může být pozdě. V lepším případě se jen ulomí ventily. Velmi rychle ovšem může nastat i vážné poškození motoru.

 

Základem je prevence a pravidelná kontrola

Protože rozvodový řemen nevysílá prakticky žádné citelné indicie, že praskne, to, že jste jej měli vyměnit, s jistotou poznáte až podle toho, že již prasknul a zkrátka nenastartujete. Pak už zbývají jen oči pro pláč a motlitby za motor. Základem jsou tak pravidelné prohlídky rozvodů, které poslouží jako prevence před zbytečnými starostmi.

 

Kdy rozhodně zkontrolovat rozvody?

Po kontrole a výměně rozvodů volají dva základní scénáře:

  • Koupili jste ojetý vůz – neváhejte a hurá k nám do servisu. Nikdy totiž nevíte, jak svědomitý byl původní majitel a na čestné slovo rozhodně spoléhat nelze.

  • Od poslední kontroly jste urazili 60 000 km – doporučené intervaly pro výměnu rozvodových řemenů se u jednotlivých výrobců různí, a to zpravidla v rozptylu 60 000 až 160 000 km. I spodní hranice je však dobrý důvod pro pravidelnou kontrolu.

 

Chcete jistotu, že rozvody jsou v dobré kondici a motor dál pěkně pošlape? Navštivte náš servis.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies