Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna vodního čerpadla

Prodej a výměna vodního čerpadla – vyhněte se přehřívání motoru

Nastal čas na výměnu rozvodů? Pokud u nás necháváte měnit rozvodový řemen, je dobré nechat z jedné vody načisto vyměnit i vodní čerpadlo – bez ohledu na to, jestli je poháněno přímo rozvodovým řemenem, nebo pracuje samostatně. Ušetříte si totiž zbytečnou návštěvu servisu, jakmile vodní čerpadlo odejde – což zpravidla přichází brzy po skončení životnosti rozvodového řemene. Navíc přispějete k hladkému chodu motoru.

 

Jak často měnit vodní čerpadlo?

Prevence je základ. Rozhodně se vždy snažte předejít situaci, kdy už vodní čerpadlo měnit vyloženě musíte. Jelikož vodní čerpadlo zajišťuje cirkulaci chladicí kapaliny v motoru, pokud nefunguje správně, hrozí přehřívání. Po výměně volají zejména následující situace:

  • Servis rozvodů – pokud provádíte pravidelnou výměnu rozvodů, je dobré se vším ostatním vyměnit i vodní čerpadlo. Ušetříte si zbytečnou návštěvu servisu v pravděpodobně blízké budoucnosti.

  • Koupě ojetého vozu – rozvody jsou jedním ze základů dobře fungujícího motoru. Nikdy nevíte, jak často původní majitel prováděl jejich servis. Lepší je sázka na jistotu než hra s ohněm.

  • Porouchané vodní čerpadlo – pokud již vodní čerpadlo odešlo, rozhodně není na co čekat.

 

Jak poznáte porouchané vodní čerpadlo?

Dokonce i když svědomitě provádíte pravidelný servis rozvodů, může se stát, že vás vodní čerpadlo zradí. Nejčastěji se vyskytují tyto poruchy a jejich typické projevy:

  • Vadné těsnění – poznáte jej podle úniku chladicí kapaliny. Menší průsak nesignalizuje žádný akutní problém. Pokud je však únik mohutný, čerpadlo má nejspíš poškozené těsnění.

  • Mechanické poškození uvnitř čerpadla – zpravidla se projevuje nevysvětlitelným přehříváním motoru, které je důsledkem nestálé teploty chladicí kapaliny. Ta leckdy naznačuje, že čerpadlo nepracuje správně.

  • Porouchané ložisko – bývá důsledkem nesprávného upnutí rozvodového řemene. Klasický projev je prapodivný hluk. Příčinou často bývá neodborně provedený servis rozvodů.

 

Pokud chcete, aby rozvody ve vašem voze odváděly dobrou práci, svěřte nám jejich kompletní servis.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies