Vážení zákazníci,

19.-28.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej, oprava a výměna turbodmychadel

Prodej, oprava a výměna turbodmychadla

Ztrácí váš vůz náhle výkon a místo akcelerace náhodně padají otáčky? Nebo se během jízdy ozývá prapodivný pištivý zvuk? Či snad dokonce svítí kontrolka motoru a už se aktivoval nouzový režim? Určitě navštivte náš servis. Je možné, že vám turbodmychadlo dává sbohem. Čím dříve zjistíme, kde vězí problém, tím větší šance, že se vyplatí oprava. Pokud je již pozdě a oprava není možná nebo se finančně nevyplatí, zajistíme profesionální výměnu turbodmychadla, aby vám to zase bezproblémově svištělo.

 

Vadné turbodmychadlo – jak na sebe upozorní a co jsou nejčastější závady?

Pokud turbo pracuje, jak má, pravděpodobně o něm vůbec nevíte. Pokud ale turbodmychadlo začíná dosluhovat, celkem jasně na sebe upozorní – zpravidla prostřednictvím některého z uvedených projevů:

  • Piští to – i nové turbo sice píská, ale prakticky neslyšně. Pokud se při akceleraci kromě vozu rozjede i podivný pištivý zvuk, který navíc s ubráním plynu utichá, je to poměrně spolehlivý signál, že v turbu něco nehraje. Může to být netěsnost ve vedení vzduchu, poškozené lopatky turbíny, špatné ložisko nebo obtokový ventil.

  • Černý nebo modrý kouř z výfuku – záhadně stoupá spotřeba oleje a zadní část vozu máte jak potaženou černým suknem? Chce to servis – a rychle. Nejspíš vám přes poškozené kluzné ložisko uniká olej do sacího potrubí. Dochází k jeho spalování v motoru. Pokud tento problém budete ignorovat, motor se může nenávratně poškodit.

  • Otáčky kolísají a při vyřazení rychlosti vůz vibruje – i když vás neupozorní pištění či temný kouř, kolísání vysokých i nízkých otáček vás praští přímo do očí.

  • Ztráta výkonu a rozsvícená kontrolka motoru – pokud se navíc rovnou aktivuje nouzový režim, je to výrazná indicie, že na vině může být poškozené turbo. Pokud jste již předtím zaznamenali větší spotřebu oleje a zmiňovaný kouřový signál z výfuku, do servisu se raději nechte odtáhnout. Pokud totiž unikající olej pronikl do motoru, další jízdou riskujete jeho vážné poškození.

 

Přijdeme tomu na kloub a doporučíme vhodné řešení

Nové turbo není zrovna levná záležitost. Zároveň při určitých typech poškození nemá smysl opravovat jednotlivé součásti, protože celkové náklady mohou přesáhnout koupi nového kousku. Proto rozhodně servis turbodmychadla přenechte odborníkům. Přijdeme na kloub konkrétní závadě a doporučíme řešení, které pro vás bude ideální nejen technicky, ale i finančně.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies