Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 30-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Proplach autoklimatizace

Proplach autoklimatizace – šetří kompresor i váš rozpočet

Aby to dobře foukalo, je čas od času potřeba generální úklid. Chladicí okruh vaší autoklimatizace slouží jako poutní místo pro nečistoty všeho druhu. Některé přilétají zvenčí, některé vznikají vevnitř. Jestliže dostatečně zaneřádí útroby chladicího systému, sníží efektivitu chlazení a navíc mohou poškodit kompresor, jehož výměna znamená citelné náklady. Pokud chcete, aby chlazení šlapalo a váš rozpočet zbytečně netrpěl, určitě se k nám pravidelně zastavte na kompletní servis i proplach autoklimatizace.


Co vše se v autoklimatizaci hromadí?

Vzhledem k vlhku a tmě je celý klimatizační okruh ideální destinace pro plísně a bakterie. V autoklimatizaci se však hromadí také starý olej, nečistoty, které proniknou pylovým filtrem, a spousta pevných částic i kovových pilin, které vznikají mechanickým oděrem při práci kompresoru. Kombinace všech těchto nečistot je nevábná, zvyšuje riziko poškození autoklimatizace a navíc zhoršuje průchodnost chladicího okruhu.

 

Kdy je třeba propláchnout autoklimatizaci?

Pravidelný proplach by měl proběhnout v rámci kompletní údržby alespoň jednou za dva roky. Autoklimatizace ovšem vyžaduje propláchnout i v některých konkrétních případech: 

  • Výměna kompresoru – pokud poškozený kompresor vyměníte za nový, určitě nechcete, aby se do něj hned dostaly vydřené částečky, které se dříve uvolnily ze starého kousku.

  • Doplnění oleje – aby jeho množství v chladicím okruhu nepřekročilo předepsaný objem, je potřeba proplachem odstranit starý olej.

  • Detekce netěsnosti UV barvivem – zejména pokud byla detekce UV barvivem již dříve provedena, pro co nejpřesnější určení úniku chladiva je určitě vhodné odstranit zbytky starých UV barviv.

  • Výměna chladiva – aby byl efekt nově doplněné chladicí látky opravdu maximální, rozhodně je žádoucí zprůchodnit chladicí okruh a zbavit jej starých usazenin.

 

Zajistíme profesionální vyčištění a vaši autoklimatizaci udržíme v dokonalé kondici

Svěřte proplach autoklimatizace do zkušených rukou. Ušetříte za zbytečné opravy, kterým je možné předejít. K čištění používáme speciální proplachovací kapalinu. Během proplachu a demontáže nezbytných dílů zkontrolujeme opotřebované. Vysoušeč a expanzní ventil vyměníme. Autoklimatizace poběží jako nová, protože ji udržíme v dokonalé kondici.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies