Vážení zákazníci,

23.09.-15.10.2023 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Telefonní hovory nebudou ve výše uvedeném období přijímány.

Děkujeme za pochopení

Diagnostika závad podvozkových částí

Diagnostika a servis podvozku – základ dobré kondice vozu

Klepání, bouchání, škrábání. Nelibý zvuk, který se bezpochyby line kdesi od předních kol. Chvění volantu, hučení kol a tak dál. Při jízdě na nerovném terénu úzkostlivě koukáte do zpětného zrcátka, jestli vám z auta ještě něco zbylo?

Pomůže náš specialista na podvozek

Jmenuje se Space a pochází z Itálie. V celém Prostějově jej najdete pouze v našem servise. Jedná se o čtyřsměrový detektor vůlí předních náprav. Díky němu lépe, rychleji a přesněji určíme typ závady. Poradí si se všemi osobními automobily a dodávkami do rozvoru náprav 3,5 metru.

Jak ale poznáte, že se jedná o závadu podvozku?

Hlavní vodítko poskytne samotná jízda. Často slyšíte klepání od podvozku, cítíte chvění volantu nebo se zdá, že automobil uhýbá do strany. Při jízdě na větších nerovnostech bývají na vině i opotřebené tlumiče. Kde to drhne a od které části podvozku může zvuk pocházet?

 • Klepání podvozku – první signál, že se něco děje. Může jít o poškozené silentbloky nebo vůli v čepech.

 • Chvění volantu – nejčastější příčina je nevyváženost kol nebo zkroucené brzdové kotouče.

 • Uhýbání automobilu do strany – špatná geometrie kol.

 • Hučení kola – naznačuje poškozené ložisko a s rizikem rozpadnutí.

 • Opotřebené tlumiče – správně fungující tlumiče zajišťují permanentní kontakt pneumatiky s vozovkou. Proto musí být v dobrém stavu. Opotřebené tlumiče mohou snižovat i komfort jízdy a zvyšovat brzdnou dráhu vozidla. Životnost tlumičů je citlivá na vlhkost a nerovnosti vozovky.

  Vždy však platí, že u poruch podvozku je nejdůležitější včasná diagnostika, která šetří nejen peníze za opravu, ale také pneumatiky. Nechte nás vyšetřit vaše auto a ušetřete zbytečné výdaje.

  SPACE - dlouhé nůžkové zvedáky pro měření geometrie verze 4200 kg s plošinami 4600 mm vč. prahového zvedáku celého vozidla vč. detektoru vůlí na přední nápravě

  SPACE, plošinový nůžkový zvedák, nosnost 4,2 t, plošiny 615 x 4600 mm, přední výřezy + zadní pneumatické posuvné desky pro měření geometrie, 4 směrový elektronický detektor vůlí na přední nápravě, max. výška plošin 1850 mm, vymezovací sada v předním výřezu zvedáku, prahový zvedák celého vozidla 3,5 t, zdvih 500 mm, plošiny 1390-2000 mm, použití pro osobní vozidla a dodávky do rozvoru cca 3,5 m, pro montáž zvedáku na podlahu nutné dlouhé nájezdy S600NA12

   

   

   

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies