Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 30-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Prodej a výměna spojky a příslušenství

Prodej a výměna spojky a příslušenství – když drhne rozjezd

Působí váš vůz cestou do kopce poněkud oslabeně, přestože motor jede naplno? Při zrychlování to škube? Řadí se hůř? Pokud drhne rozjezd i stoupání, pravděpodobně je zakopaný pes ve spojce. Oprava či výměna spojky je v takovém případě nutná, protože se to bude jenom zhoršovat a nakonec nezařadíte vůbec. Dokud to jde, zastavte se v našem servisu. Postaráme se o výměnu spojky i příslušenství. Navíc u nás koupíte vhodný typ spojky přesně pro váš vůz.

 

Prokluzující spojka má řadu příčin a jediné řešení

Slouží vám spojkový pedál dlouhé roky mimo jiné i jako odpočívadlo pro nohu? Pak máte slušnou šanci, že po určitém množství najetých kilometrů vás začne trestat prokluzující spojka. Může mít i jiné příčiny, ale vždy má jediné řešení – opravu či výměnu. Jakmile jednou započne degradace spojky, bude se to již jen zhoršovat. Čím déle budete vyčkávat s opravou, tím pravděpodobněji bude nutné spojku kompletně vyměnit.

 

Kdy být na pozoru – jak poznáte porouchanou spojku?

Životnost spojky tradičně činí 150 000 až 200 000 km. Po najetí srovnatelné vzdálenosti lze již očekávat značné opotřebení. Spojka se ale může se porouchat i mnohem dříve – anebo naopak nikdy. Poruchu lze rozpoznat dle několika typických projevů:

  • Slabý tah při jízdě do kopce – auto zrychluje váhavě a neúměrně otáčkám.

  • Pomalý pokles otáček – vytočíte otáčky, zařadíte vyšší rychlost, ale i po vyšlápnutí spojky otáčky zůstávají vysoko a klesají pozvolna? Zpravidla to znamená, že spojka začíná zlobit a brzy bude mít namále.

  • Spojka zabírá až nahoře – pravděpodobně došlo k opotřebení spojkové lamely.

  • Vibrace při startu a škubání při zrychlování – jasné signály, že mohl nastat problém se spojkou.

  • Spálený zápach – nasládlý či spálený pach naznačuje přehřívání při prokluzování. Spojku v tomto případě nechte co nejrychleji vyměnit. Může totiž dojít k přehřátí setrvačníku, jehož výměna bude citelně dražší než oprava spojky.

 

Pokud cítíte, že spojka prokluzuje nebo pozorujete některý z uvedených jevů, co nejrychleji navštivte náš servis. Zjistíme, co přesně zlobí, doporučíme vhodné řešení a provedeme opravu, po které se vám zase bude jezdit líp.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies