Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna motorových olejů

Prodej a výměna motorového oleje – pro věčně mladý motor

Chcete z pohonné jednotky vytěžit maximální životnost? Dodržujte výrobcem předepsaný interval pro výměnu motorového oleje. V motoru probíhá neúprosné tření a kvalita oleje proto časem a také s najetými kilometry klesá. Pokud výměnu zanedbáte, znečištěný olej ztrácí své původní vlastnosti, z tření se stane dření a v krajním případě zadření. Jestli chcete, aby motor zůstal co nejdéle v dobré kondici, je zkrátka nutné dopřát mu kvalitní mazání.

 

Co vše v motoru obstarává olej?

Primární funkcí motorového oleje je snižovat mechanické tření součástek motoru. Olej má však navíc řadu dalších úkolů:

  • Odstraňuje produkty třecích momentů – zbavuje motor všech částic, které se uvolňují jeho prací. Zabraňuje tak dření a předčasnému opotřebení. Rovněž váže přísady benzínu či nafty.

  • Zajišťuje přímé chlazení – přichází do přímého kontaktu s horkými částmi motoru. Čím čistší olej, tím efektivněji doplňuje vnější chlazení.

  • Chrání před korozí – správně zvolený a optimálně nadávkovaný olej vytvoří ochranný film motorových částí. Zabraňuje tak ulpívání vody, chrání před korozí a zároveň slouží jako mikrotěsnění.

 

Co hrozí, pokud výměnu oleje zanedbáte?

Vzhledem k funkci motorového oleje je jasné, že starý olej plný kalu a sazí vašemu vozu rozhodně neprospěje. Pokud jej necháváte bezstarostně kolovat v motoru, zhorší se mazací funkce, zvyšuje se tření, roste riziko koroze a ucpání důležitých kanálků. V krajním případě hrozí porucha turbodmychadla, jehož oprava není vůbec levná, a na konec přichází zadření motoru. Docela chmurné vyhlídky. Mnohem výhodnější je pravidelná výměna oleje a filtrů.

 

Jak často měnit motorový olej?

Každý výrobce předepisuje pro konkrétní vůz specifický interval. Obecně však platí, že olej byste měli nechat vyměnit každých 10 000 až 15 000 najetých kilometrů nebo jednou za rok. Motor se vám za svědomitou údržbu odmění dlouhou životností a lepším výkonem. Je ovšem třeba zvolit správný olej v ideálním množství. Přesně o to se postaráme v našem servisu.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies