Prodej a výměna tlumičů

Prodej a výměna tlumičů a jejich uložení

Chcete jezdit pohodlně a bezpečně? Pak musíte vyzrát na nerovnosti silnice. Každý výmol a hrbol způsobuje odskok a snížení kontaktu pneumatik s vozovkou. Aby pérování auta řádně šlapalo, je třeba udržovat tlumiče v ideální kondici. Právě ony totiž tlumí kmity pružin a tím i vibrace. Nabízíme nejen prodej, ale i odbornou výměnu tlumičů a jejich uložení. Díky nám bude jízda hladká. 

Prevence je základ – stavte se každých 20 000 km

V průměru tlumič pracuje zhruba 5000krát na každý kilometr. To už je pořádné vytížení. Časem dochází k citelnému opotřebení a pružnost tlumičů klesá. To má dopad nejen na řidičské pohodlí, ale i na celkovou ovladatelnost vozu obzvlášť na českých vozovkách plných výmolů. Kontrolu je dobré provést každých 20 000 km. Po výměně tlumičů volá 70 000 km jízdy. Stavte se na kontrolu i výměnu. Ušetříte si spoustu zbytečných trablů.

Rizika jízdy s opotřebenými tlumiči? Nepěkně dlouhý seznam

Pokud kontrolu a výměnu tlumičů podceníte, koledujete si o jízdní nesnáze všeho druhu. Některé budou nákladné. Jiné dokonce nebezpečné:

  • Pneu ztrácí životnost odrazy od silnice vytváří na pneumatikách sjetá místa a vedou k nerovnoměrnému opotřebení.

  • Prodlužuje se brzdná dráha – snížení kontaktu mezi pneu a vozovkou může prodloužit brzdnou vzdálenost o několik metrů i při relativně nízké rychlosti.

  • Hrozí aquaplaning – a to i v případě, že pneu je v příkladné kondici.

  • Zhoršuje se ovladatelnost vozu – trajektorie jízdy chvílemi připomíná loterii.

  • Čeká vás jízda á la kostitřas – pocítíte víc vibrací a otřesů. Zejména při jízdě na delší vzdálenost vám opotřebené tlumiče dokáží řízení opravdu znechutit.

To vše je zbytečné. Chce to pouze jednat. Ideálně preventivně, ale nikdy není pozdě.

Jak poznáte opotřebené tlumiče?

Signály jsou snadno čitelné

  • Během jízdy cítíte prapodivné vibrace.

  • Pneu je nerovnoměrně opotřebené.

  • Při brzdění dochází k náhlým změnám směru a prokluzování.

Týkají se vás? Nechte to na nás.

 Provádímě odborné testování i výměnu tlumičů

Využíváme špičkový vibrační tester uložení FAIP HPA Compact Pro W. Odhalíme škůdce. Doporučíme vhodné řešení. O samotnou výměnu tlumičů se postará zkušený tým mechaniků.

Hrboly a výmoly už vás z autosedačky nezvednou.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies