Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej, oprava a výměna startérů

Prodej, oprava a výměna startérů – vše pro hladký rozjezd

Jak poznáte, že vašemu startéru zvoní hrana? Otočíte klíčkem do startovací polohy a místo kýženého výsledku přichází trable. Motor se netočí, ale něco cvaká. Rozsvítí se palubní deska i světla, ale motor nenaběhne. Nebo sice naběhne, ale pomaleji než obvykle a během startování naopak pohasínají světla i kontrolky na palubní desce. To vše mohou být projevy vadného startéru, který vyžaduje opravu nebo výměnu za nový kus. Abyste se vždy rozjeli hladce, svěřte péči o startér do povolaných rukou.

Nejčastější příčiny a projevy porouchaných startérů

Zub času nešetří žádný automobilový díl. Startér roztáčí setrvačník a uvádí do pohybu klikovou hřídel. Přenáší spoustu energie a protože překonává odpor motoru, jeho části dostávají řádně zabrat. Poruchy startéru tak mívají řadu různých příčin:

  • Opotřebované uhlíky – pokud špatně dosedají na lamely kolektoru nebo se jich už vůbec nedotýkají, startér obvykle vynechává.

  • Zbroušená volnoběžka – ta musí být v ideální kondici, protože přenáší točivý moment startéru na setrvačník. Jestliže už je opotřebovaná a potřebuje výměnu, projevuje se to protáčením startéru naprázdno.

  • Vadný pastorek – stejně jako opotřebená volnoběžka se obvykle projevuje protáčením startéru naprázdno.

  • Poškozený rotor – zpravidla je na vině koroze, mechanické poškození v důsledku nehod či obroušený kolektor.

  • Spálené kontakty – ve víku spínací cívky působí silný elektrický proud. Pakliže vlivem dlouhodobého zahřívání dojde k deformaci kontaktů, nemusí se správně propojovat jejich styčné plochy. Spínač tak sice cvaká, ale naprázdno – startér se neprotáčí.

Zjistíme původ problému a zajistíme opravu i výměnu startéru

Jednotlivé díly startéru nejsou příliš nákladné, ale vzhledem k propojení jejich funkcí mnohdy jedna špatná část způsobuje vady i na ostatních dílech. V takovém případě je pak rovnou lepší porouchaný startér vyměnit za nový kus. Nejen že zjistíme původ problémů. Doporučíme vhodné řešení. Postaráme se o profesionální opravu a případnou výměnu. Zkrátka to nechte na nás a startér už vás v motorovém rozletu brzdit nebude.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies