Vážení zákazníci,

19.-28.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Opravy manuálních a automatických převodovek

Opravy manuálních a automatických převodovek

Bouchá to, šustí to, cuká to – nebo už vůbec nepřeřadíte? Převodovka má těžký úděl, po celou dobu jízdy se opotřebovává a někdy se stane, že nepřežije zbytek vozu. Ublížit jí mohou i havárie. Občas je oprava relativně levná, v určitých případech už se naopak vůbec nevyplatí, protože by stála víc než nový nebo repasovaný kousek. V každém případě porouchanou převodovku svěřte spolehlivému servisu – třeba nám. Zajišťujeme opravy manuálních i automatických převodovek s kvalitními výsledky. Pokud to jde a má to finanční smysl, vaši převodovku přivedeme zpět k životu.

 

Jak poznáte porouchanou převodovku?

Poslední stadium pozná doslova každý – už zkrátka nezařadíte a ať zrovna směřujete kamkoli, dopravíte se tam rychlostí melancholického osla. V takovém případě rovnou zabočte do servisu. Definitivní skon převodovky ale nemusí nastat, pokud včas rozpoznáte signály, že s ní není všechno v pořádku. Které to jsou?

  • Bouchání – v převodovce to bouchá, duní, šustí? Něco je špatně a je třeba rychle zasáhnout, abyste předešli vážnějšímu poškození převodového soukolí.

  • Cukání při řazení – může k němu dojít jen vlivem znečištění převodového oleje, který pak stačí vyměnit. Může to být však i známkou vážnějšího mechanického poškození.

  • Únik oleje z převodové skříně – z převodovky vytéká olej? Další varovný signál, který je třeba brát vážně, protože i když je příčina relativně snadno odstranitelná, méně oleje znamená abrazi mechanických částí a poškození dalších součástek na sebe nenechá dlouho čekat.

  • Převodovka má svoji hlavu – zařadíte rychlostní stupeň a zase skočí zpátky? Nejrychlejší směr servis.

  • Řadicí páka nahrazuje činky – pokud náhle řazení připomíná posilovnu a posuny řadicí páky vyžadují obrovskou námahu, vypravte se k nám.

 

Vaši převodovku vrátíme zpět do hry

Přijdeme tomu na kloub. Převodovka je poměrně složitý systém, takže její opravu rozhodně nesvěřujte do rukou garážových dobrodruhů. Naši mechanici pečlivě otestují (ne)funkčnost převodovky, zjistí vadný díl, nahradí jej novou součástkou a postarají se o kvalitní demontáž i montáž celé převodovky. Výsledek vám zase bude spolehlivě sloužit. Pokud má oprava opodstatnění, vaši převodovku vrátíme zpět mezi fungující stroje.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies