Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 30-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Prodej a výměna převodových olejů

Prodej a výměna převodového oleje – převezte zub času

Sešlápnete spojku a ozývá se šumění? Nebo jezdíte s automatem a cítíte, že řazení již neprobíhá zrovna plynule? Vůz postupně ztrácí někdejší dynamiku a někdy se při řazení ozývají prapodivné šramoty či rány? Škube to, kope to? Pak je možné, že jste urazili vzdálenost, po které je třeba vyměnit převodový olej. Pokud chcete převézt zub času, prodloužit životnost převodovky a zpříjemnit si jízdu, navštivte náš servis. Nabízíme prodej značkového převodového oleje a také provádíme jeho profesionální výměnu.

 

Proč, kdy a jak měnit převodový olej?

Možná jste už slyšeli, že převodový olej je doživotní. A zajisté to platí, ovšem pouze v tom smyslu, že jakmile olej zcela ztratí původní vlastnosti i viskozitu a jeho znečištění přesáhne určitou mez, životnost převodovky je ohrožena. Převodovka má silně namáhaný mechanismus a určitě je lepší ji nemučit degradovaným mazivem. Proto je třeba vyměnit převodový olej každých 30 až 60 000 km u automatu a 90 až 120 000 km u manuálu. K dílu rozhodně pusťte zkušené mechaniky s kvalitním nářadím a značkovým olejem – a bude vám to zase hladce řadit.

 

Jak poznáte, že převodový olej potřebuje vyměnit?

Pokud nechcete počítat naježděné kilometry a zapomenete se stavit na pravidelnou výměnu, která by měla proběhnout alespoň jednou za čtyři roky, můžete se časem těšit na tyto typické známky, že převodový olej skutečně potřebuje vyměnit:

  • Podivné zvuky a vibrace – degradace oleje a jeho aditiv znesnadňuje práci převodového soukolí, ve kterém dochází k mechanickému tření. Výsledkem bývá cukání a škubání.

  • Šumění spojky a hlučnost při řazení vyšších rychlostí – neklamným signálem, že olej volá po výměně, jsou zvláštní zvuky při sešlápnutí spojky a šramoty u vyšších převodů.

  • Problémy s řazením v chladných obdobích – starý olej postrádá někdejší termostabilitu, takže je mnohem citlivější na teplotní výkyvy a zejména po studených startech v zimních měsících může způsobovat časté problémy s řazením.

 

Ať nastal váš plánovaný čas výměny oleje, nebo pozorujete některé z uvedených příznaků, rádi se na to podíváme.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies