Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky jaro-léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 20-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Prodej a výměna chladících kapalin

Prodej a výměna chladicí kapaliny – žádné zamrznutí, žádné přehřátí

Uplynuly alespoň dva roky od chvíle, kdy jste naposledy měnili chladicí kapalinu? Zastavte se u nás. Zkontrolujeme vaši chladicí soustavu a zjistíme, zda již nastal čas pro další kompletní servis. Pokud ano, doporučíme vhodný typ chladicí kapaliny pro váš vůz a provedeme odbornou výměnu. Získáte jistotu, že vás nezaskočí přehřátí motoru nebo zamrznutí chladicí kapaliny v zimě. A nejen to. Dobrý stav chladicí kapaliny je totiž klíčový pro celkovou kondici chladicí soustavy.

 

Co zajišťuje chladicí kapalina?

Chlazení motoru je pouze jeden z úkolů. Správně namíchaná chladicí kapalina zajišťuje zdraví celé chladicí soustavy a proto má i další cíle:

  • Prevence proti vzniku usazenin a vodního kamene – aby chladicí soustava spolehlivě plnila svou úlohu, měla by být co nejčistší a patřičně průchodná. Proto musí chladicí kapalina vzdorovat vzniku usazenin.

  • Ochrana před korozí – moderní motory jsou nabité hliníkovými částmi, které nesnesou příliš kyselé prostředí. Chladicí kapalina tak musí mít co nejstabilnější pH.

  • Vzdoruje pěnění – rozhodně je žádoucí, aby chladicí kapalina nebyla náchylná ke vzniku vzduchových bublin.

 

Z těchto důvodů obsahuje chladicí kapalina i řadu aditiv, inhibitorů koroze, pH stabilizátorů a také protipěnivé přísady. Všechny přidané látky ovšem podléhají procesu stárnutí a postupem času ztrácí svou účinnost. S tím roste riziko poškození chladicí soustavy a v konečném důsledku i motoru. Proto je zásadní dodržovat předepsaný interval výměny.

 

Jak často je potřeba vyměnit chladicí kapalinu?

Základní časový orientační prvek je interval 2 let. Každý výrobce však pro konkrétní typy vozů může uvádět jiná doporučení. Výjimkou není ani rozpětí 3 až 5 let. Pokud ovšem chcete jistotu, jak často a kdy je skutečně potřeba vyměnit chladicí kapalinu ve vašem voze, navštivte náš servis.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies