Vážení zákazníci,

15.03.2023 - 11.04.2023 bude probíhat údržba systému. Objednávky přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna výfuků

Prodej a výměna výfuku – balzám pro duši, nos i uši

Najeli jste od poslední kontroly výfukového systému nějakých 20 000 km? Určitě zamiřte k nám do servisu. Zkontrolujeme výfuk a odstraníme případné závady nebo jejich zárodky na jednotlivých částech výfukového systému. Pokud je již výfuk na odstřel, postaráme se o jeho výměnu. Ušetříte tak výdaje za nadbytečnou spotřebu paliva, kterou může zanedbaný výfukový systém způsobit. Správně fungující a čistý výfuk podpoří celkový výkon vozidla, je šetrnější k přírodě a samozřejmě i k vašim uším.

 

Jak poznáte, že výfuk zlobí?

Některé projevy bijí do očí, jiné do nosu a mnohé i do uší. Všechny ale časem vyplení vaši peněženku. Tohle jsou ty nejčastější:

  • Hluk – nejen že je lomoz vadného a rezavého výfuku nepříjemný. Může vám přičarovat mastnou pokutu a navíc komplikuje technickou kontrolu, kterou díky němu nemusí váš vůz projít.

  • Tmavý kouř – může být i důsledkem úniku oleje a jeho spalování v motoru, ale velmi často tmavnoucí kouř napovídá, že výfukový systém chce bezodkladný servis. Tmavý kouř vám rozhodně nezkrášlí zadní část vozu, zpravidla nevoní a životní prostředí pláče.

  • Vyšší náklady na palivo – zvýšená spotřeba sice mnohdy poukazuje i na jiné závady, ale pokud máte ošklivě zanesený výfuk, můžete se spolehnout, že motor pro svůj výkon sežere víc, protože ho přes neprůchodný výfuk pěkně přidusíte.

  • Zbytečné výdaje na opravu součástí motoru – přidušený a zbytečně namáhaný motor nebude dlouho zdravý. Pravděpodobně časem zjistíte, že se zkracuje životnost celé řady součástek.

  • Rozklad v přímém přenosu – pokud vám za jízdy nebo dokonce při parkování z výfukového systému odpadají součástky a kousky zkorodovaného potrubí, chce to důkladný a hlavně častější servis.

 

Jak často na kontrolu výfuku?

20 000 ujetých kilometrů je zlaté pravidlo, jehož dodržením si ušetříte spoustu starostí. Na výměnu katalyzátoru se stavte každých 100 000 km a výměnu zadního tlumiče nám svěřte každých 80 000 km. Pravidelná kontrola a včasná výměna opotřebených částí výfuku se vám rozhodně vyplatí.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies