Vážení zákazníci,

19.-28.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna zapalovacích a žhavících svíček

Prodej a výměna zapalovacích a žhavicích svíček

Škube to? Klepe to? Starty jsou váhavé, a při studeném startu jste rádi, že se vůbec rozjedete? Je slušná šance, že vám odchází svíčky a potřebují výměnu. Rozhodně neotálejte a chvátejte k nám. Ať máte benzínový nebo naftový motor, doporučíme vhodné zapalovací i žhavicí svíčky a obstaráme jejich profesionální výměnu.  

Pravidelná výměna svíček šetří palivo i starosti se startováním

Zejména pokud máte vznětový motor, špatné svíčky vám dokáží nepěkně zavařit během zimních měsíců, kdy teplota vzduchu klesá pod nulu. Startování se pak stává napínavou loterií a motor v krajním případě nemusí vůbec chytnout. Navíc dochází k nadměrné spotřebě paliva i ke zbytečnému zatěžování výfukového systému. Správně fungující zapalování šetří palivo také u benzínových motorů, protože díky optimálně pracujícím svíčkám předejdete špatnému prohořívání palivové směsi během zážehu.

Jak často měnit a jak poznáte, že svíčky navždy „zhasly“?

Kvalita oleje i paliva, styl jízdy, zatěžování motoru – to vše ovlivňuje životnost svíček. Žhavicí svíčky je tradičně potřeba vyměnit každých 150 až 200 tisíc kilometrů. Zapalovací svíčky mívají omezenější životnost, která zpravidla nepřesahuje 90 tisíc kilometrů a mnohdy bývá ještě kratší. Pokud se životnost svíček vlivem jiných faktorů nečekaně zkrátila, nutnost výměny poznáte dle následujících signálů:

  • Nerovnoměrný chod motoru – klepání a škubání.

  • Zhoršené startování (zejména v zimních měsících).

  • Podezřelá spotřeba paliva.

  • Přehřívání a snížený výkon motoru.

  • Černý nebo bílý kouř z výfuku.

 

Máte podezření, že svíčky ve vašem voze potřebují revizi? Omrkneme je a dáme všechno do pořádku.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies