Vážení zákazníci,

23.09.-15.10.2023 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Telefonní hovory nebudou ve výše uvedeném období přijímány.

Děkujeme za pochopení

Prodej, oprava a výměna čerpadel

Prodej, diagnostika, oprava a výměna čerpadel

Množí se problémy se startem? Pokud víte, že udržujete motor zcela v pořádku a zapalování nemá žádný důvod bláznit, je možné, že službu vypovídá palivové čerpadlo. Zejména pokud vám motor hned po nastartování opět zhasne nebo zastavuje při sešlápnutí plynu, je dobré zaměřit se na to, jestli do něj proudí dostatek paliva pod správným tlakem. Podíváme se na zoubek hlavním a pomocným čerpadlům pro benzínové i dieselové motory. Kromě prodeje a diagnostiky zajišťujeme také jejich profesionální opravu a výměnu.

 

Špatné čerpadlo = málo paliva

Aby mohly vstřikovače správně dávkovat palivo do spalovacího prostoru, musí do nich nejprve doputovat nafta či benzín z palivové nádrže. Čerpadlo má tak za úkol dodávat přesně takový objem paliva pod vysokým tlakem, který je potřeba pro požadovaný výkon vozu. Jestliže čerpadlo funguje špatně a nedodává dostatek paliva pod správným tlakem, počne škobrtat celé spalování a tím i výkon vozidla.

 

Jak se projeví porouchané čerpadlo?

Zhoršené proudění paliva způsobené porouchaným čerpadlem mívá zpravidla tyto projevy:

  • Nevysvětlitelně nefunkční motor – pokud čerpadlo selže zcela a motor již nedostává žádné palivo, prostě přestane fungovat. Většinou tomu předchází období těžkých startů.

  • Startování je noční můra – motor kvůli nedostatku paliva zhasíná, nespolehlivost se plně projeví při sešlápnutí plynu.

  • Chvění a škubání při zrychlování – protože po motoru vyžadujete výkon, který kvůli nedostatku paliva nemůže poskytnout, zpravidla se dostaví chvění až škubání, ale bez požadovaného výkonu. Motor může také vyluzovat podivné zvuky.

 

Ať vězí porucha čerpadla v čemkoli, přijdeme tomu na kloub

Závada palivového čerpadla mívá zpravidla některou z těchto příčin:

  • Zanesení nečistotami a koroze – pokud čerpadlo pracuje v notně zanedbané palivové nádrži, může od ní schytat takovou dávku usazenin a nečistot, že přestane pracovat správně.

  • Problémy s elektrickým zapojením – na vině může být nízké napětí, přehřáté kontakty nebo uvolněné dráty.

Ať má porucha jakýkoli původ, přijdeme tomu na kloub. Je-li oprava možná a finančně smysluplná, zajistíme její profesionální zvládnutí. Pokud přišel čas na výměnu čerpadla, v naší prodejně dostanete odbornou radu a najdete optimální řešení pro svůj vůz.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies