Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 30-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Prodej, oprava a výměna alternátorů

Prodej, oprava a výměna alternátorů – bez elektřiny ani ránu

Noříte se do tmy? Světla ochabují, palubní přístroje potemněly, ručičky budíků bezvládně padly? Již brzy se zastaví i motor. Této situaci chcete zcela jistě předejít. Proto dávejte pozor na kontrolku dobíjení. Pokud svítí, když nemá, signalizuje to problém s alternátorem, který nejspíš vyžaduje opravu či výměnu. V takovém případě zajeďte k nám. O vše se postaráme a vy tak nezůstanete bez elektřiny v ten nejhorší moment.

Problém s elektrickou energií = problém s baterií? Ne vždy

Mnoho řidičů při prvním nedostatku elektrické energie automaticky podezřívá baterii, což někdy vede ke zbytečným výměnám funkčních akumulátorů, aniž by došlo k odstranění skutečné příčiny problému. Tou leckdy bývá právě porouchaný alternátor. Abyste nehonili přízrak a neplýtvali penězi na zbytečnou výměnu funkčních dílů, svěřte vůz do rukou profesionálů, kteří provedou patřičná měření.

Odhalíme závadu a zajistíme profesionální opravu i výměnu alternátoru

Změříme napětí na baterii. Pokud zjistíme, že alternátor nepracuje správně, zajistíme diagnostiku závady, opravu i profesionální výměnu za nový kus. K nejčastějším poruchám patří:

  • Špatně upnutý, opotřebený či prasklý řemen – ten musí šlapat jako hodinky, protože právě díky němu alternátor vyrábí elektřinu.

  • Opotřebená ložiska, uhlíky nebo sběrné kroužky – vzhledem k intenzitě provozu alternátoru namáhané součásti stárnou a čas od času vyžadují servis.

  • Spálený stator – bývá důsledkem dlouhodobého přehřívání alternátoru a na vině je zpravidla špatná baterie či intenzivní vytápění vozidla.

  • Nefunkční regulátor napětí – prozradí jej svítící kontrolka dobíjení a bývá důsledkem zkratu kvůli špatně zapojené baterii.

  • Opotřebený rotor – unavený materiál zkrátka řekne dost, ale někdy může být příčinou také špatná montáž.

Svěřte diagnostiku i opravu alternátoru do povolaných rukou a máte jistotu, že napájení vozidla vás nezradí.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies