Funkční a moderní sportovní oblečení, obuv i doplňky UNDER ARMOUR, špičkové technologie pro pocit lehkosti a pro maximální výkon. Novinky jaro-léto 2024 za super ceny! Slevy na celý sortiment 20-50 %. Vše skladem. Objev sílu značky UNDER ARMOUR více zde.

Prodej, výměna a čištění filtrů pevných částic

Prodej, výměna a čištění filtru pevných částic

Vypadá koncovka výfuku vašeho vozu, jako by byla zralá na zásah kominíka? Pokud se navíc zvyšuje spotřeba paliva a máte pocit, že sešlápnutí plynového pedálu nemá takovou odezvu, jako dřív, pak je jisté, že plyny vycházející z motoru nemají volnou cestu. Jedna z možných příčin je i důkladně zanesený filtr pevných částic. Pokud se navíc rozsvítí kontrolka ve tvaru výfuku, máme viníka. Zajišťujeme prodej, odbornou výměnu i kvalitní čištění filtru pevných částic, takže nemeškejte a hurá k nám.

 

Jak často čistit filtr pevných částic?

Každých 100 000 najetých km naznačuje, že je na čase provést kontrolu filtru pevných částic. Pro určení intervalu kontrol je ovšem klíčový styl jízdy a také celkový stav vozu. Co vše ovlivňuje funkčnost a životnost DPF filtru?

  • Rychlost a rytmus jízdy – některé zachycené částice neodolají vyšším teplotám. K této průběžné regeneraci filtru je ovšem zapotřebí vyšší zatížení motoru a patřičně horké výfukové plyny. Pokud tedy cestujete převážně po městě a na kratší vzdálenosti, filtr pevných částic se vám zanáší mnohem rychleji.

  • Celkový stav motoru a vozu – špatné vstřikování, vadná čidla, nekvalitní palivo či nevhodná aditiva mají přímý i nepřímý vliv na složení zplodin a zanesení filtru. Čím horší směska cestuje sacím systémem, tím více se ve filtrační části hromadí sazí a úsad, na které už pak nestačí ani trvalejší rychlá jízda.

  • Mechanická kondice filtru – i filtr pevných částic samozřejmě mechanicky trpí a časem se opotřebovává. V určité fázi opotřebení už ani čištění neobnoví jeho původní účinnost.

 

Ať stačí čištění, nebo to chce výměnu DPF filtru, postaráme se o to

Čištění i případnou výměnu rozhodně přenechte profesionálům. DPF filtr bývá v některých případech velmi nákladný a určitě nechcete zkrátit jeho životnost neodborným zacházením. Zajišťujeme mimo jiné vynucenou regeneraci filtru přes autodiagnostiku. Pokud je již starý filtr zničený, pomůžeme s výběrem nového a postaráme se o profesionální výměnu.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies