Vážení zákazníci,

19.-28.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna kloubů a tyčí řízení

Prodej a výměna kloubů a tyčí řízení – pro přesnou a bezpečnou jízdu

Od podvozku zaznívá klepání? Může to být jen uvolněný výfuk, ale někdy je problém vážnější. Všimli jste si navíc nerovnoměrně sjetých pneu? Pokud máte správně seřízenou geometrii, nezlobí ložiska v nábojích kol a v pořádku je i stabilizátor, bude nutné zkontrolovat klouby a tyče řízení. Jelikož kloub řízení má zásadní vliv na ovladatelnost a přesnost vozu, jeho správné fungování je pro bezpečnou jízdu naprosto klíčové. Zajistíme nejen prodej, ale i odbornou výměnu.

Operace kulový čep – v hlavní roli manžeta

Čep řízení, jinak zvaný kulový čep, přenáší síly a reaguje na změny úhlů tyčí řízení. Přestože na pohled působí jednoduše, uvnitř je poměrně složitý. Kvůli tření, které v něm probíhá, postupně dochází k opotřebení materiálu a vzniká nežádoucí vůle. Tu kompenzuje pružina. Aby celý mechanismus precizně fungoval, dovnitř nesmí vniknout prach, vlhkost ani hrubší nečistoty. Jako štít proti vnějším vlivům slouží pryžová manžeta. Jakmile dojde k jejímu poškození, kulový čep je zralý na zádušní mši.

Jak poznáte vadný kloub řízení?

Prozradí jej tyto signály:

  • Klepání či bouchání od podvozku – tento příznak ale může mít řadu jiných příčin.

  • Nerovnoměrně sjeté pneu – může být i výrazné. Jasně signalizuje, že v kloubu již vznikla citelná vůle, která má za následek odchylku od správného vedení kol.

  • Vibrace na hřídeli řízení – chvění zesiluje a reakce vozu začínají být nepřesnější a nepředvídatelné.

 Tak daleko by to ale určitě zajít nemělo. Reagujte včas.

Prevence je základ – jezděte k nám na pravidelnou kontrolu

Rozhodně nechcete, aby vám vůz místo bezpečného zatáčení driftoval na nerovnoměrně sjetých pneu. Proto při sebemenším podezření na vadný čep řízení vyrazte k nám, nebo ještě lépe: nechte nás vaše čepy a tyče řízení preventivně zkontrolovat a vyměnit dřív, než se vadný kulový čep naplno projeví.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies