Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Prodej a výměna silentbloků

Prodej a výměna silentbloků – stop vibracím a hluku

Od podvozku zaznívá klepání? Vibrace pronikají až do pedálů a volantu? Navíc při brždění cítíte, že auto neposlouchá, jak by mělo? Silentblokům ve vašem voze dost možná ozdvonilo a chce to výměnu. Vadné silentbloky totiž nepěkně ovlivňují kondici celého vozu a navíc negativně působí na řidičské pohodlí. Zajišťujeme nejen prodej, ale i odbornou výměnu silentbloků, takže vám pomůžeme ztlumit zbytečné vibrace a hluk.

Vadný silentblok? Problém na pochodu

Rostoucí vůle v silentblocích náprav negativně dopadá na geometrii zavěšení předních i zadních kol. Problém tedy rozhodně nekončí u nepříjemných hluků, ale ovlivňuje i brždění či bezpečnost jízdy na nerovné silnici. Pokud se vadný silentblok náprav spojí s poškozeným silentblokem motoru, čekají vás vibrační hody. Jestliže tedy máte podezření na vadný silentblok, jednejte co nejrychleji. Ušetříte si spoustu starostí. Sami si totiž možná na hluk i horší ovladatelnost zvyknete, ale problémy a náklady spojené s vadným silentblokem porostou.

Jak dochází k poškození?

Hlavní roli hrají čas a najetá vzdálenost. Vzhledem k pryžovému materiálu tlumicích částí silentbloků dochází s najetými kilometry k přirozenému mechanickému opotřebení. Vliv ovšem mají i další faktory:

  • Naleptání chemickými látkami – ať na silentblok působí kyseliny nebo ropné produkty, pryžová část viditelně degraduje a postupně ztrácí původní vlastnosti.

  • Utržení – je patrné na první pohled a může mít řadu příčin. Dojde-li například vlivem havárie k posunu v uložení motoru, jeho vibrace pak mohou více namáhat silentblok, který je pak náchylnější k utržení.

  • Tvrdnutí, křehnutí – vzniká vlivem tepla a ultrafialového záření.

Pokud máte již něco najeto a cítíte nebo dokonce slyšíte, že vibrace převzaly kontrolu nad vozem, zamiřte k nám.

Poradíme při nákupu silentbloků a provedeme jejich odbornou montáž

Silentbloky se vyrábí v pestré škále tvarů a technických provedení. Náš prodejní tým doporučí vhodné řešení pro váš vůz. Určitě nám svěřte i montáž. Tým ostřílených mechaniků zajistí, že po opravě budou zase kmity a vibrace zkroceny. Čeká vás méně starostí s vozem a hlavně komfortnější jízda.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies