Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Detekce úniku chladiva UV barvivem

Detekce úniku chladiva UV barvivem – posvítíme si na slábnoucí klimatizaci

Máte pocit, že autoklimatizace ztrácí dech a její výkon slábne? Velmi pravděpodobně v klimatizačním okruhu vznikla netěsnost a chladivo uniká. Abychom závadu kvalitně opravili, musíme ji nejprve s jistotou určit. K tomu využíváme detekci barvivem a UV lampou. Pokud vaše autoklimatizace slábne, posvítíme si na ni.

Jak poznáte, že chladicí okruh netěsní?

Dokonce i z chladicího okruhu nových vozů dochází provozem autoklimatizace k mírnému úniku chladicího média. Jak ovšem poznáte, že chladicí okruh propuští víc, než je zdrávo?

  • Výkon autoklimatizace náhle klesl – mohlo dojít k uvolnění spojů, prasknutí hadice nebo vážnějšímu mechanickému poškození některé z trubek. Únik chladiva je proto rychlý a vyžaduje okamžitou opravu, protože výkon klimatizace strmě klesá.

  • Výkon se vytrácí pozvolněji – autoklimatizace po doplnění chladiva pár měsíců spolehlivě pracuje, ale pak opět citelně zeslábne a potřebuje doplnit. Netěsnost je asi drobnější, ale v důsledku chladivo doplňujete častěji, než je normálně nutné. Navíc se i drobná netěsnost časem zvětší a pokles chladicího výkonu pak zrychluje.

UV záření s jistotou odhalí, kde nechal tesař díru

Pokud chcete vědět, kudy chladivo uniká, obraťte se na nás. Chladicí okruh nejprve naplníme speciálním barvivem, které je viditelné pouze pod UV světlem. Pak si na chladicí systém posvítíme a UV záření nekompromisně odhalí, kudy chladicí médium bere roha. V každém případě – pokud autoklimatizace zlobí, zjistíme proč a napravíme to.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies