Vážení zákazníci,

10.-21.07.2024 bude probíhat údržba systému. Objednávky přes e-shop přijaté v tomto období, mohou být expedované s 2-3 denním zpožděním.

Pro telefonické dotazy prosíme využijte tel.č. 582 333 706.

Děkujeme za pochopení

Výměny dílů autoklimatizace

Výměny dílů autoklimatizace – ať zase chladí jako nová

Pracuje vaše autoklimatizace váhavě nebo už rovnou vůbec? Pokud nejde jen o nedostatek chladiva způsobený přípustným únikem, některá součást zřejmě řekla „dost“ a bude potřeba ji vyměnit. Zjistíme, kde to vázne. Není-li možná oprava poškozeného dílu, provedeme odbornou výměnu, ať to zase pěkně chladí.

Co se v autoklimatizaci může poškodit?

Nečistoty, otřesy, chemie, tření až dření, teplo, chlad – to vše jsou faktory, které soustavně pracují na tom, aby vaše autoklimatizace měla těžký život. Hrozí oděry, přidření, koroze, netěsnosti – nebo naopak ucpání – a mnoho dalších poruch. Zkáza pak nejčastěji postihuje:

  • Trubky a hadice – jejich poškození se vždy projevuje únikem chladiva. Zjistíme jeho přesné místo a odstraníme příčinu. Co nejde opravit svařením nebo využitím spojek systému Lokring, profesionálně vyměníme.

  • Těsnění a spoje – příznak je stejný jako u poškozených hadic a trubek; chladivo uniká. Detekujeme místo úniku a poškozené těsnění i uvolněné spoje dáme do pořádku.

  • Kondenzátor – je náchylný ke korozi a pokud nepracuje správně, dochází k přetížení a přehřátí celého chladicího systému.

  • Kompresor – nejnákladnější část je zároveň srdcem celé autoklimatizace. Poruchy obvykle souvisí s nedostatkem mazání nebo ztrátou původních vlastností použitých maziv. Na vině může být neřešený únik chladiva nebo naopak ztráta průchodnosti chladicího okruhu. Porucha se projevuje hlučností, pískáním, kovovým zvukem a velmi často tím, že kompresor se buď vůbec nezapne, nebo se vypíná při volnoběžných otáčkách.

 Nejlevnější řešení? Prevence

Ideál = oprava bez nutnosti výměny. Dokonalý ideál = žádná oprava. Nejlepším řešením všech závad je jim jednoduše předcházet. Máte podezření na únik chladiva? Rozhodně neváhejte a hurá do servisu. S chladivem totiž uniká i olej, který je nezbytný pro správné fungování kompresoru. Ideální řešení ovšem není čekat do bodu, kdy musíte, ale vyhnout se mu, dokud můžete. Zastavte se u nás alespoň jednou ročně na pravidelnou kontrolu autoklimatizace a máte po starostech dřív, než vůbec nastanou. Pokud je ale na prevenci pozdě, vzniklé závady kvalitně opravíme. A pokud již oprava není možná, spolehněte se na profesionálně provedenou výměnu za nový díl.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies